Výsledky voleb do školské rady
13.9.2018

Výsledky voleb jsou zveřejněny v záložce - Základní škola - Aktuality ZŠ.

Čtení pro prvňáčky
13.9.2018

Setkání dětí s herečkou Klárou Cibulkovou - více informací v aktualitách ZŠ.

Žákovská knihovna

Vloženo: 10.7.2016 | Autor: admin| Zobrazeno: 2434x | Upravil: Amlerova

V minulém školním roce naše škola zmodernizovala žákovskou knihovnu na 1. stupni. Dostali jsme nový moderní nábytek, místnost byla vymalována teplými a příjemnými barvami. Pro větší pohodlí malých čtenářů byly zakoupeny i oblíbené polstrované sedáky na zem. Novou knihovnu nejvíce využíváme v rámci programu čtenářských dílen, které jsou dětmi velmi oblíbené, mohou se v nich nenásilnou a příjemnou formou seznámit s dětskou literaturou. Aby naše knihovna byla ještě zajímavější, zakoupili jsme 420 nových knih, což děti a zejména vyučující velmi ocenili. Ani po roce provozu nové knihovny zájem o ni neupadá. Důkazem toho je 638 vypůjčených knih na 259 žáků za minulý rok.

Mgr. Alena Štemberová

Také žákovská knihovna na 2. stupni doznala změn. V loňském školním roce získala naše škola z projektu na podporu čtenářské gramotnosti finanční prostředky, které využila ke koupi nových titulů do obou žákovských knihoven. Do knihovny druhého stupně tak ke stávajícím titulům přibylo 275 nových knih pro děti a mládež.  Jsou to knihy jak naučné, tak z oblasti zábavné beletrie. Žáci tak mají k dispozici celkem více než 2 000 knížek. Aby se dětem v knihovně líbilo, přistoupili jsme i k její částečné rekonstrukci. Místnost je vymalována jasnými barvami, které ji doslova „rozsvítily“, a k pohodlnému sezení vybavena novými sedáky. Vytvořili jsme tak příjemný prostor nejen pro četbu a práci s literaturou, ale i pro výuku v netradičním prostředí.

Přejeme si, aby knihovna co nejlépe sloužila našim žákům. Knihovna totiž není jen místem, kde jsou knihy uloženy. Měla by být také místem setkávání, místem, kde se rozšiřují naše obzory. Proto přijďte knihovnu navštívit, určitě si vyberete knihu, která vás zaujme.

Mgr. Renata Vostatková

Proč je čtení důležité?

•        je zábavné, patří mezi příjemně strávený volný čas
  •        je levné, stačí si půjčit knihu v knihovně nebo od kamaráda