Výsledky voleb do školské rady
13.9.2018

Výsledky voleb jsou zveřejněny v záložce - Základní škola - Aktuality ZŠ.

Čtení pro prvňáčky
13.9.2018

Setkání dětí s herečkou Klárou Cibulkovou - více informací v aktualitách ZŠ.

Autor: admin| Zobrazeno: 4669x | Upravil: Povraznikova

Škola byla otevřena 1. září 1971. Tvořily ji dva pavilony (A, B), ve kterých byly umístěny třídy I. a II. stupně školy, družina, jídelna a školní zahrada. Jak se rozrůstalo sídliště, vyvstala nutnost postavit další část školy (pavilon C); ta byla otevřena v únoru 1988. V té době měla škola 1260 žáků. Od zahájení výuky prošly školou tisíce dětí a desítky vyučujících.

V období 09/2010 - 03/2011 prošly budovy školy rekonstrukcí vnějšího pláště - byla vyměněna okna, zatepleny střechy a obvodové zdi.
V období 09/2012 - 08/2013 následovala rekonstrukce vnitřních prostor pavilonu B, kde byla 1. září 2013 otevřena mateřská škola.

V současné době má škola kapacitu 1000 žáků v základní škole a 80 dětí v mateřské škole. Tvoří ji tři pavilony: v pavilonu A jsou učebny II. stupně, školní jídelna a kanceláře vedení školy, v pavilonu B se nachází mateřská škola, dále odborná učebna předmětu Pracovní činnosti a tělocvična, sídlí zde odloučené pracoviště Regionální knihovny. V pavilonu C jsou učebny I. stupně a školní družina, v suterénu sídlí TJ Lokomotiva Teplice - oddíl sportovního šermu a oddíl lukostřelců. V areálu školy je kromě 3 tělocvičen také moderní multifunkční hřiště.

Žáci základní školy jsou vzděláváni podle Školního vzdělávacího programu pro základní vzdělávání "Umět, vědět, používat", děti v mateřské škole jsou vzdělávány podle Školního vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání "Barevná školka".

Zřizovatelem školy je Statutární město Teplice, za jehož finanční pomoci usilujeme o zlepšování prostředí školy tak, aby se dětem a žákům ve škole líbilo.