Dny otevřených dveří ZŠ
19.3.2024

19. 3. 2024 od 8:00 do 13:00 h (podle rozvrhu jednotlivých tříd) - možnost nahlédnutí do vyučovacích hodin v průběhu vyučování

26. 3. 2024 od 14:00 do 16:00 h - prohlídka školy, vybavení, co škola nabízí našim žákům

Zápis do 1. tříd 4. a 5. 4. 2024
4.4.2024

od 14:00 do 18:00 h, více informací v sekci Základní škola

Vloženo: 11.8.2021 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 6539x
Školní poradenské pracoviště (dále jen ŠPP) zajišťuje poskytování a koordinaci preventivních, pedagogických a poradenských služeb ve škole. ŠPP poskytuje bezplatné poradenské a konzultační služby žákům, jejich zákonným zástupcům a pedagogům. Poskytování poradenských služeb ve škole se řídí vyhláškou č. 72/2005 Sb., o poskytování poradenských služeb ve školách a školských poradenských zařízeních, ve znění pozdějších předpisů.

Podmínkou poskytnutí speciálně pedagogické poradenské služby je písemný souhlas zákonného zástupce žáka.

K hlavním cílům ŠPP patří iniciace aktivit vedoucích k vylepšení sociálního klimatu školy, posílení pozitivních vztahů mezi všemi subjekty školy, rozšíření oblastí primární prevence a zkvalitnění péče o žáky se speciálními vzdělávacími potřebami.

Poradenské služby jsou v naší škole zajišťovány výchovným poradcem, školními metodiky prevence pro 1. a 2. stupeň a školním speciálním pedagogem, kteří spolupracují s učiteli a dalšími pedagogickými pracovníky školy. Pedagogičtí pracovníci se podílejí na zajišťování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami, poskytují součinnost školským poradenským zařízením a spolupracují s orgány veřejné moci za účelem ochrany práv žáků.

Ve škole jsou zajišťovány poradenské služby v rozsahu odpovídajícímu počtu a vzdělávacím potřebám žáků školy. Poradenské služby jsou zaměřené zejména na:

• poskytování podpůrných opatření pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami,
  • sledování a vyhodnocování účinnosti zvolených podpůrných opatření,
  • prevenci školní neúspěšnosti,
  • kariérové poradenství spojující vzdělávací, informační a poradenskou podporu k vhodné volbě vzdělávací cesty a pozdějšímu profesnímu uplatnění,
  • podporu vzdělávání a sociálního začleňování žáků z odlišného kulturního prostředí a s odlišnými životními podmínkami,
  • podporu vzdělávání žáků nadaných a mimořádně nadaných,
  • průběžnou a dlouhodobou péči o žáky s výchovnými či vzdělávacími obtížemi a vytváření příznivého sociálního klimatu pro přijímání kulturních a jiných odlišností ve škole a školském zařízení,
  • včasnou intervenci při aktuálních problémech u jednotlivých žáků a třídních kolektivů,
  • předcházení všem formám rizikového chování včetně různých forem šikany a diskriminace,
  • průběžné vyhodnocování účinnosti preventivních programů uskutečňovaných školou,
  • metodickou podporu učitelům při použití speciálně pedagogických postupů ve vzdělávací činnosti školy,
  •  spolupráci a komunikaci mezi školou a zákonnými zástupci,
  • spolupráci školy při poskytování poradenských služeb se školskými poradenskými zařízeními.

Kontakty:

Poradenská služba