Slavnostní přijetí nejlepších žáků 9. tříd teplických základních škol

Vloženo: 26.6.2020 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 649x
U příležitosti ukončení školního roku a zakončení povinné školní docházky proběhlo ve středu 24. 6. 2020 slavnostní přijetí nejlepších žáků teplických základních škol.

Přijetí žáků se konalo v zasedací síni zastupitelstva Statutárního města Teplice za přítomnosti primátora Bc. Hynka Hanzy, náměstka primátora Bc. Jiřího Štábla a vedoucí odboru školství Bc. Jarmily Svobodové. Z řad žáků devátých tříd naší školy byli nominováni Letizia Rocca, Nikola Vášová a Jaromír Vršecký. Součástí slavnostního přijetí bylo také předávání upomínkových předmětů a čtení výstižných medailonků každého z nominovaných žáků.

Medailonky žáků Základní školy a Mateřské školy Teplice, Koperníkova 2592

Letizia Rocca, žákyně ZŠ Koperníkova, se stejně jako hrdinka knihy Alenka v říši divů řídí tím, že: „Nemožné dosáhneme jen vírou v to, že je to možné.“ V naší zemi žije sice teprve čtyři roky, protože pochází z Itálie, ale velmi rychle se jí podařilo překonat jazykovou bariéru. Na všech vysvědčeních získaných v České republice převažuje známka výborná. Ve volném čase kreslí mandaly, čte knihy (zejména fantasy a detektivky), poslouchá hudbu a také ráda zpívá. Mezi její oblíbené vyučovací předměty patřily dějepis a jazyky. V budoucnu chce vystudovat gymnázium, její další kroky zřejmě povedou na vysokou školu se zaměřením na humanitní předměty.

„Všechno jde, když se chce,“ říká si další žákyně ZŠ Koperníkova Nikola Vášová. Velmi si váží rozhodnutí své třídní učitelky nominovat právě ji. Po celou dobu školní docházky patřila k výrazným osobnostem školy nejen díky velmi dobrému prospěchu, ale svou oblibu u učitelů i spolužáků získala příkladnou pílí, slušností a ochotou. Dva roky pracovala v žákovském parlamentu, pomáhala při organizaci dnů otevřených dveří, Vánoční akademie 2018, zúčastnila se projektu Deváťáci čtou dětem z MŠ a školu vzorně reprezentovala i na dalších veřejných vystoupeních. Ve volném čase se věnuje tanci a setkává se s přáteli. Po absolvování střední a vysoké školy by se ráda orientovala na práci s dětmi.

Třetím nominovaným žákem ZŠ Koperníkova je Jaromír Vršecký. Jeho životní krédo zní: „Nikdy se nevzdám svých snů.“ Zvuk uvedené školy pomohl zesílit moderováním Vánoční akademie 2018, prací v žákovském parlamentu, postupem do okresního kola olympiády v německém jazyce a příkladnou pomocí při organizaci dnů otevřených dveří. Velmi se zajímá o historii České republiky, často a rád navštěvuje hrady, zámky i zříceniny. Pěší turistiku po horách a lesích si užívá v kruhu své rodiny. Mezi jeho sny patří návštěva Paříže, aby se z Eiffelovy věže pokochal krásami hlavního města Francie. V budoucnu se chce stát kastelánem nebo učitelem dějepisu.

Mgr. Pavlína Šnídlová