Vyhodnocení zapojení školy do projektu Strategické řízení a plánování ve školách a územích za období 2018 - 2020

Vloženo: 22.6.2020 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 724x
Již dva roky je Základní škola a Mateřská škola Teplice, Koperníkova 2592 zapojena do projektu Strategické řízení a plánování ve školách a územích Národního pedagogického institutu. Škola si za tuto dobu formulovala svou vizi, misi a strategické cíle, ke kterým se snaží dospět. A učinila opravdu velký pokrok.

Z provedeného dotazníkového šetření v květnu 2020, kterého se účastnilo 44 pedagogů, vyplynulo, že 90% pedagogů oceňuje zejména tyto oblasti: Výborné vztahy mezi pracovníky a podporující klima Systematická a kvalitní kontrola Podpora rozvoje učitelů a jasná personální politika. Zároveň naprostá většina pedagogů vyjadřuje vedení školy vysokou důvěru. Ve všech sledovaných oblastech došlo ve srovnání s počátečním stavem v roce 2018 ke znatelnému zlepšení.

Z vnitřního průzkumu školy také vyplynulo, že většina pedagogů vnímá vytvoření Akčního plánu školy (který je součástí Strategického plánu školy) kladně a že cíle v něm uvedené přispěly ke zkvalitnění vzdělávání ve škole. Značný posun školy potvrdila i kontrola České školní inspekce (říjen 2019), jejíž hodnocení vyznělo pro školu také velmi pozitivně. To je tedy oceněním kvalitní práce kvalifikovaného pedagogického sboru a paní ředitelky Gabriely Křížkové, jejíž výborné organizační schopnosti, pečlivost, preciznost a neskutečné pracovní nasazení posouvají školu mezi špičky v oboru.

Mgr. Klára Šafránková konzultant rozvoje škol v projektu SRP NPI