Koronavirus - doporučení pro osoby po návratu ze zahraničí - NOVÉ INFORMACE

Vloženo: 7.3.2020 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 1203x
V souvislosti s výskytem infekčního virového onemocnění COVID-19 (tzv. koronavirus) vydává škola po předchozí konzultaci se zřizovatelem a v souladu s aktuálním doporučením Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje následující doporučení pro osoby po návratu z rizikových oblastí (Čína, Jižní Korea, Hong Kong, Japonsko, Singapur, Írán, celá oblast severní Itálie, Francie, omezeně Německo, Švýcarsko, Velká Británie).

Každý, kdo navštívil rizikovou oblast, je povinen se po návratu nahlásit na Krajskou hygienickou stanici Ústeckého kraje.
Po návratu z rizikových oblastí neposílejte děti do školy, kontaktujte neprodleně ošetřujícího lékaře a nahlaste se na protiepidemické oddělení Krajské hygienické stanice Ústeckého kraje, územní pracoviště Teplice, tel.: 477 755 760. Lékař - epidemiolog příslušné hygienické stanice pak rozhodne o dalším postupu. Informujte, prosím, školu o přijatých opatřeních.
Po dobu 14 dnů od návratu:
•    Omezte v nezbytné míře kontakt s jinými lidmi.
•    Sledujete svůj zdravotní stav se zaměřením na příznaky onemocnění dýchacích cest (horečka, kašel, dušnost, bolest svalů, únava).
•    Pokud se u Vás během 14 dnů od návratu z výše uvedené oblasti objeví příznaky respiračního onemocnění, zůstaňte doma a telefonicky kontaktujte místní protiepidemické oddělení KHS nebo  infolinku 736 233 176, případně linku 112, která Vás na KHS přesměruje. Obdržíte další pokyny k vyšetření a postupu izolace.
•    Pokud je Váš stav vážný (dušnost, schvácenost), kontaktujte zdravotnickou záchrannou službu.
•    Dbejte zvýšeně na dodržování zásad  osobní hygieny – časté mytí rukou a respirační etikety – používání jednorázových kapesníků, kýchání a kašlání pouze do kapesníku s následným umytím rukou.

Škola bude věnovat zvýšenou pozornost při dodržování zásad osobní hygieny (zejména mytí rukou) a dezinfekci prostor, ve kterých probíhá vyučování. Své děti můžete do školy vybavit dezinfekčním gelem na ruce.

V Teplicích dne 6. 3. 2020

Mgr. Bc. Gabriela Křížková, ředitelka školy

1. Koronavirus - Doporučení pro osoby po návratu ze zahraničí (Velikost: 130.29 kB)

2. Mimořádné opatření - COVID - 19 (Velikost: 136.19 kB)