Adaptační dny 6. ročníků

Vloženo: 8.9.2019 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 777x
Nováčci na 2. stupni naší školy měli možnost od středy do pátku strávit se svými spolužáky a novými třídními učiteli tři dny, které jim měly pomoci k rychlejšímu zorientování se v nových podmínkách.

Hned ve středu ve skupinkách navrhovali třídní pravidla a zvelebovali své kmenové učebny výtvarnými počiny. Třídní učitelé je rovněž provedli po škole a ukázali jim například loni zbudované relaxační zóny pro žáky, žákovskou knihovnu a také některé odborné učebny.  Děti si s chutí rovněž mohly prolistovat nově zapůjčené učebnice, které je budou provázet po celý školní rok. A protože by byla škoda propásnout poslední teplé slunečné dny, třídy 6. A a 6. B změřily na našem školním hřišti své síly v různých sportovních disciplínách, které pro ně připravil Bc. Martin Hudeček, třídní učitel 6. B. Výkony tříd byly vyrovnané a hlavně panovala skvělá nálada.

Ve čtvrtek žáci pokračovali se svými třídními učiteli v seznamovacích aktivitách, 6. A pak se svou třídní učitelkou Mgr. Pavlínou Šnídlovou navštívila planetárium. V bezmála dvouhodinovém výkladu se děti dozvěděly mnoho zajímavých informací o sluneční soustavě. To žáci paralelní třídy již tou dobou se svým třídním učitelem a paní asistentkou Michaelou Klášterkovou vystupovali na Doubravskou horu a cestou k jejímu vrcholu absolvovali utkání ve skoku do dálky. Vítězem se stal Vyskočil Libor – jak příznačné! Na samém vrcholu hory si pak všichni zaslouženě opekli buřty a vše, co se jen opéct dá. Nechybělo samozřejmě povídání o Doubravce.

I pátek se nesl ve znamení dalšího sbližování spolužáků a učitelů. Tentokrát se na Doubravku vydala 6. A a ve skoku do dálky se vítězem za svou třídu stal Vojtěch Hamza. Všichni se stejně jako den předtím 6. B vydali k hradu Doubravka procházkou úpatím Doubravské hory, aby hruškami nakrmili velbloudí matku s mládětem, které se pásly na jednom soukromém pozemku. I tuto třídu čekala po delším výstupu odměna v podobě opékání buřtů. U ohně si také děti ověřovaly, jaké informace o této zřícenině hradu znají. 6. B však toho dne zamířila na vycházku po Teplicích, během níž si děti předávaly informace, které se jim podařilo o jednotlivých lokalitách zjistit. Nechyběla tak například cesta ke Krušnohorskému divadlu a Letné.

Asi se nebudeme mýlit, když řekneme, že všem zúčastněným se tři dny strávené tak trochu jinak velmi líbily. Dětem přejeme, aby se jim dařilo i ve škole.

Mgr. Pavlína Šnídlová