Slavnostní přijetí nejlepších žáků 9. tříd teplických základních škol

Vloženo: 28.6.2019 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 2147x
U příležitosti ukončení školního roku a zakončení povinné školní docházky proběhlo ve čtvrtek 27. 6. 2019 slavnostní přijetí nejlepších žáků teplických základních škol.

Přijetí žáků se konalo v zasedací síni zastupitelstva Statutárního města Teplice za přítomnosti primátora Bc. Hynka Hanzy, náměstka primátora Bc. Jiřího Štábla a vedoucí odboru školství Bc. Jarmily Svobodové. Z řad žáků devátých tříd naší školy byli nominováni Adéla Šoltészová, Petr Klement a Anna Spoustová. Součástí slavnostního přijetí  bylo také předávání upomínkových předmětů a čtení výstižných medailonků každého z nominovaných žáků.

Medailonky žáků Základní školy a Mateřské školy Teplice, Koperníkova 2592

„Největší chyba, kterou v životě můžete udělat, je mít pořád strach, že nějakou uděláte.“ Slovy amerického spisovatele a filozofa Elberta Hubbarda se řídí Anna Spoustová, žákyně ZŠ Koperníkova. Jejími oblíbenými předměty zde byly zejména anglický a český jazyk, dále pak chemie a výtvarná výchova. Během školní docházky se zúčastnila olympiád z českého i anglického jazyka a chemie. Nutno podotknout, že vždy patřila k žákům, na jejichž vysvědčení převládala známka výborná. Ve volném čase se věnuje především jízdě na koni, ráda poslouchá hudbu (zejména rock 90. let) a miluje procházky přírodou. V budoucnu by chtěla vystudovat zdravotnické lyceum. Vzhledem k tomu, že ji vždy zajímaly mezilidské vztahy a lidská psychika, chce své kroky po ukončení středního vzdělání nasměrovat ke studiu psychologie.

Po celou školní docházku patřil k těm nejaktivnějším. Petr Klement, další žák ZŠ Koperníkova. I on na svých vysvědčeních vždy obhájil výborný prospěch. Nejvíce ho však oslovily předměty chemie a matematika, znalosti v nich pak mohl zúročit při olympiádách, kterých se zúčastnil. Aktivně pracoval v žákovském parlamentu školy. Mezi jeho zájmy patří bezesporu fotbal, hraní videoher, a protože má velmi kladný vztah k přírodě, rád ji poznává formou pěší turistiky nebo ze sedla svého kola. Po ukončení základního vzdělání se zaměří na studium informačních technologií nejprve na střední průmyslové škole, pokračovat v tomto typu vzdělávání chce i na vysoké škole. Rád by se totiž stal programátorem.

„Nikdy nerezignuj na to, co chceš opravdu dělat. Člověk s velkými sny je mocnější než ten se všemi fakty.“ Tento názor s geniálním vědcem Albertem Einsteinem sdílí žákyně ZŠ Koperníkova Adéla Šoltészová. Tam se vždy jevila jako velmi slušná, pečlivá a prospěchově vynikající dívka. Cestu si nejvíce našla k předmětům anglický jazyk, dějepis, zeměpis a také tělesná výchova. Určitě stojí za zmínku její velké zásluhy na výsledné podobě vánoční akademie školy, neboť se s bravurou ujala role jakési lektorky nácviku choreografie vystoupení třídy 9. B. Není tedy žádným překvapením, že mezi její záliby patří tanec. Nejbližší cíl však spatřuje v úspěšném studiu na obchodní akademii, na které by pak ráda navázala vzděláváním vysokoškolským, a to nejspíše ekonomického zaměření.