Vzdělávací projekt Tři nástroje

Vloženo: 11.7.2016 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 5176x
Ve dnech 23. 5. - 29. 6. 2012 se v ZŠ Koperníkova Teplice konala putovní výstava "Příběh kapky". Probíhaly zde akce v rámci popularizačního a vzdělávacího projektu Tři nástroje Ústavu fyzikální chemie Jaroslava Heyrovského v Praze.

Cílem projektu bylo seznámit s přírodními vědami, chemií a fyzikou, žáky základních a středních škol jinou formou než je klasická výuka. Program po odborné stránce zajišťuje Ing. Květa Stejskalová, CSc. spolu s několika PGS studenty ÚFCH JH.

• V úterý dne 22. května 2012 bylo vernisáží pro zvané hosty zahájeno 11. zastavení putovní výstavy Příběh kapky (Velikost: 179.96 kB) . Expozice výstavy byla umístěna v přednáškovém sále pavilonu "A" ZŠ Koperníkova Teplice a v době od 23. 5. do 29. 6. 2012 byla zpřístupněna v dopoledních hodinách žákům ZŠ a SŠ a v odpoledních hodinách veřejnosti  (Velikost: 148.04 kB).

Pro žáky ZŠ a SŠ z regionu Teplicka byl vedle expozice připraven i vzdělávací program:

• Žáci se seznámili s osobností J. Heyrovského a jeho vědou na popularizačních přednáškách Jaroslav Heyrovský bádající, objevující (Velikost: 175.75 kB), (Velikost: neznámá) které se uskutečnily dne 22. 5. a 20. 6. 2012.
  • Expozice zpřístupněná ve dnech 23. 5. - 29. 6. v Galerii Pavilonu A seznámila žáky s oborem fyzikální chemie jako takovým a moderními tématy výzkumu, kterými se vědci v ÚFCH JH zabývají dnes. Výstava tvořená fotografiemi, obrázky a texty s názvem Jak se dnes dělá věda u Heyrovských provedla zájemce krátce Ústavem fyzikální chemie JH v Praze a byla zpřístupněna i veřejnosti.
  • ÚFCH JH ve spolupráci se ZŠ Koperníkova připravila také chemické workshopy s názvem Chemie není nuda (Velikost: 213.16 kB) , které se uskutečnily v  učebně a laboratoři chemie dne 6. 6. 2012.
  • Pro žáky 1. - 3. ročníku ZŠ Koperníkova se v chemické laboratoři uskutečnilo dne 13. 6. 2012 chemické divadélko s názvem Posviť si citronem na duhu (Velikost: 209.94 kB) .

Pro žáky základních a středních škol byly připraveny pracovní listy, pro zájemce též plakáty, brožury, záložky s tématem výstavy Příběh kapky. Pro zájemce o studium přírodních věd bylo připraveno multimediální CD o vědě v ÚFCH JH s titulem Věda není nuda.

Další informace:

Navštivte expozice výstavy „PŘÍBĚH KAPKY“ a „Jak se dnes dělá věda u Heyrovských“.
Těšíme se na Vaši návštěvu!