Evropský den jazyků

Vloženo: 6.10.2020 | Autor: Povraznikova | Zobrazeno: 336x
Evropský den jazyků jsme si společně s dětmi již tradičně připomněli koncem září. Evropský den jazyků se v Evropě slaví již od roku 2001, vždy 26. září s cílem propagovat jazykovou rozmanitost a podpořit studium jazyků.

My jsme si letos tento svátek připomněli v pátek 25. září. Oproti předchozím letům trochu netradičně – zvolili jsme tentokrát jen jednu zemi, které se děti v rámci jednotlivých předmětů a vyučovacích hodin věnovaly. Onou vybranou zemí bylo Polsko, takže si děti v průběhu dne připomněly reálie Polska, v chemii a fyzice osobnosti Marie Curie a Mikuláše Koperníka a v hodinách výtvarné výchovy pak malovaly jejich portréty. Děti také nakreslily např. polskou vlajku a státní znak. V jazykových hodinách si vyzkoušely přeložit některé základní komunikační fráze do polštiny, v předmětu Svět práce se děti seznámily s největšími polskými firmami a také si zkusily porovnat platy ve vybraných profesích u nás a v Polsku. Z předmětu Výchova k občanství vznikly krásné projekty, které nabízejí celou řadu různorodých informací o Polsku, včetně např. ukázky polských peněz. Práce dětí teď zdobí chodby 2. stupně naší školy, jak je vidět na fotografiích. Myslím, že jsme si tento den všichni moc užili, něco jsme si připomněli, něco nového jsme se dozvěděli a o tom přece má škola být! Tak zase příští rok….

Mgr. Michaela Klapková Ozomová