Školní družina na exkurzi u hasičů

Vloženo: 20.11.2016 | Autor: ucitel | Zobrazeno: 1853x
Děti ze školní družiny se vypravily na zajímavou exkurzi k Hasičskému záchrannému sboru v Teplicích.

Druhé listopadové pondělí jsme se s dětmi byli podívat, jak to chodí u hasičů. O exkurzi u HZS byl velký zájem, proto jsme museli do Trnovan vyrazit pěšky. Počasí nám přálo a cestu s velkým počtem trnovanských přechodů jsme zvládli v rekordním čase. Když jsme dorazili na vrátnici HZS, bylo nám oznámeno, že všichni hasiči jsou právě na výjezdu u hořícího auta na Cínovci a bude chvíli trvat, než se vrátí. Chápali jsme, že povinnosti hasičů jsou důležitější než naše exkurze, proto jsme vyčkali. Když přijelo první hasičské auto, tleskali jsme radostí a těšili se na prohlídku.

Jelikož nás bylo hodně, ujali se nás dva hasiči a rozdělili nás na dvě skupiny. Měli jsme možnost si prohlédnout hasičské oblečení, potěžkat a vyzkoušet helmy, dověděli jsme se zajímavosti o různých přístrojích, které mají hasiči k dispozici. Poté jsme šli na prohlídku hasičského vozového parku, kde jsme mohli prozkoumat auta malá či velká zvenku i zevnitř a to vše za poutavého vyprávění našich průvodců. Poslouchali jsme, prohlíželi, ptali se a vůbec nás zajímalo všechno možné. Bohužel jsme nestihli vše prozkoumat, protože jsme měli velké zpoždění a museli jsme chvátat, abychom se včas vrátili zpět do družiny. Exkurze se nám moc líbila a už se těšíme na další výpravu.

Za ŠD Radka Palečková, vychovatelka IV. oddělení